menusearch
systematick.ir

مقایسه آنتی ویروس ایرانی شید و پادویش

۱۳۹۹/۹/۲۵ سه شنبه
(10)
(0)
مقایسه آنتی ویروس ایرانی شید و پادویش
مقایسه آنتی ویروس ایرانی شید و پادویش

مقایسه آنتی ویروس ایرانی شید و پادویش

آنتی ویروس شید و پادویش دو مدل از آنتی ویروس های ایران هستند که کاربران زیادی را به خود جذب کرده اند. برخی از کاربران در شک هستند که از کدام یک از آنتی ویروس ها استفاده کنند زیرا هرکدام یکسری اطلاعات خوب و قوی را در اختیار کاربر قرار داده اند. در این پست قصد داریم این دو آنتی ویروس محبوب ایرانی رو مقایسه کنیم با ما همراه باشید.

آنتی ویروس شید

این آنتی ویروس به صورت همزمان از دوتا موتور جست و جو قدرتمند نود 32 و اویرا استفاده می کند که میتواند یکی از برگ برنده های این آنتی ویروس باشد.

آنتی ویروس شید با استفاده از این دوعدد موتور جست و جو به خوبی میتواند انواع ویروس ها را شناسایی و دفع کند زیرا هرگونه به روز رسانی جدیدی که شرکت نود 32 و اویرا که روانه اینترنت کنند شید از آن استفاده میکند و خطای شناسایی نکردن ویروس ها تا حد زیادی کاهش پیدا میکند.

این آنتی ویروس ایرانی بسیار سبک هستش و باعث کاهش سرعت سیستم شما نخواهد شد. دیگر قابلیت های این آنتی ویروس میتوان به محیطش اشاره کرد که فارسی و کاربر پسند است.

 

 

همونطور که داخل تصویر مشاهده میکنید شید از محیط کاربری زیبایی برخوردار است.

آنتی ویروس شید درزمان برخورد با یک ویروس ابتدا آن را قرنطینه کرده و به شما اطلاع میدهد که ویروسی را یافت کرده و با آن چی کار کند. شما میتوانید آن فایل راحذف کرده و درصورتی که به آن فایل نیز دارید و قصد ندارید که حذفش کنید میتونید که به استثنائات اضافه کنید تا آنتی ویروس دیگه با آن فایل کاری نداشته باشد.

شید به محض متصل شدن USB به سیستم شناسایی کرده و اقدام به پاکسازی می کند تا از خطر احتمالی ویروسی بودن یو اس بی جلوگیری کند.

همچنین این آنتی ویروس ایرانی قابلیتی جالب و کاربردی را برای لپ تاب ها درنظر گرفته است که میتواند تا حدی خیال شما را راحت نگه دارد. به کمک قابیلت سامانه ضد سرقت این آنتی ویروس زمانی که لپ تاب شما به سرقت رفته باشد میتوانید به کمک پشتیبانی شید اقدام به شناسایی مکان لپ تاب کنید.

قیمت محصولات شید نسبتا پایین و مقرون به صرفه هستش.

 

آنتی ویروس پادویش

آنتی ویروس پادویش از لحاظ کارایی و امنیت تا حدودی بهتر از شید عمل کرده و تونسته خاطرجمعی کاربرانش را بیشتر تامین کند.

موتور پادویش برخلاف شید کاملا بومی هستش و این میتونه یک امتیاز باشه برای این شرکت از سمت کسانی که به ایرانی بودن برنامه اهمیت میده. از لحاظ قیمتی نسبت به شید یک مقدار بالاتر هست اما در ادامه با کارایی و امکاناتش آشنا بشید شاید حق گران تر بودن را بهش بدید.

یکی از بهترین مزایای این آنتی ویروس مقابله با باجگیر هاست که داد بسیاری از کارابران سیستم ها را درآورده است. پادویش دارای تاییدیه AVtest آلمان است این تاییدیه گویای این است که این آنتی ویروس به صورت 100 درصد توانایی مقابله با این آنتی ویروس را دارد.

قابل توجه است که بدانید بدافزار باج گیر به راحتی قابل شناسایی نیست و با به روز رسانی های عادی توانایی مقابله با آن به وجود نخواهد آمد. پادویش از طریق سیستم رفتار شناسی به خوبی میتواند مقابل این بدافزار بایستد. باج افزار پس از فعال شدن داخل سیستم در اولین قدم آنتی ویروس سیستم را غیر فعال میکند اما آنتی ویروس پادویش قابلیت رمز گزاری دارد تا درصورت حمله غیرفعال نشود.

برای پیشگیری از آسیب های احتمالی باج افزار آنتی ویروس هر روز و با هر بار روشن کردن سیستم از تمامی درایو ها بکاپ میگیرد با نهایت سرعت و کمترین حجم ممکن.

دیوار آتش این آنتی ویروس به خوبی میتواند حس امنیت را به شما القا کند.

 

 

پادویش محیط کاربری کاملا ساده ای دارد که موجب سهولت استفاده از آن خواهد شد.

محافظت مستمر پادویش نیز یکی دیگر از ویژگی هایی است که خیال کاربر را از امنیت سیستمش راحت خواهد کرد. این پویش مستمر با استفاده از یک نمودار، پویش در هر ثانیه را نشان خواهد داد.

 

در قسمت محافظت این آنتی ویروس شما میتوانید از آخرین پویش خود با خبر باشید و برای پویش کامل اقدادم کنید. یک موردی که خیلی قابل توجه هست عدم کاهش سرعت سیستم توسط آنتی ویروس در زمان پویش کامل می باشد.
در بخش محافظت شما به امکانات بیشتری دسترسی خواهید داشت که از مهم ترین آن ها میتوان به ضدباج گیر اشاره نمود که با کلیک بر روی آن آماری از آخرین وضعیت بکاپ گیری به شما ارائه خواهد داد.

در همین بخش شما میتوانید به فایل های قرنطینه شده هم دسترسی داشته باشید که به شما امکان خارج کردن فایل های قرنطینه شده و یا حذف آن ها را میدهد.

 

 

 

اگر به قسمت شبکه بریم متوجه امنیت هرچه بیشتر این آنتی ویروس خواهیم شد. در این قسمت شما میتوانید حالت شبکه را روی حالت های مختلف قرار بدید( اداری، عمومی، و خانگی)

ار دیگر مواردی که با آن مواجه خواهید شد نمایش بایت های دریافتی و بایت های ارسالی خواهد بود.

سیستم جلوگیری از نفوذ به شما نشان خواهد داد که چه آدرس هایی قصد اتصال به سیستم شما را داشته اند که توسط آنتی ویروس مسدود شده اند.

 

در این آنتی ویروس کیبورد مجازی با طراحی اختصاصی پادویش قرار داده شده است که به امکان آن می افزاید.

 

با این توضیحات ساده شما الآن به راحتی می توانید آنتی ویروس ویروس مورد نیاز خود را انتخاب کنید و امنیت سیستم را به آن بسپارید.

طبق تجربه ای که بنده به دست آوردم آنتی ویروس پادویش بهترین گزینه است برای انتخاب حتی در میان آنتی ویروس های خارجی.

از آنجایی که میدانید آنتی ویروس بیت دیفندر یکی از قوی ترین آنتی ویروس های خارجی است که در بیشتر تست ها موفق بوده و رتبه خوبی را کسب کرده است. قابل توجه است که در توضیحات این آنتی ویروس سخنی از قابلیت مقابله این آنتی ویروس درمقابل باج گیر ها گفته شده است. حالا میخوام اتفاقی که برای بنده افتاده را براتون تعریف کنم تا متوحه قدرت آنتی ویروس پادویش بشوید.

برای انجام کار یک نرم افزار حساب داری نیاز به اتصال پشتیبان آن نرم افزار بود، پس از اتصال متوجه شدیم که سیستم بنده مورد حمله باج گیر قرار گرفته است (در آن زمان آنتی ویروس شید بر روی سیستم نصب بود) و مجبور به تعویض ویندوز و از بین رفتن اطلاعات بسیار مهم شدم. پس از به وجود اومدن این مشکل سیستم شخص پشتیبان که از آنتی ویروس بیت دیفندر بهره میبرد نیز مورد حمله باج گیر قرار گرفت که آنتی ویروس موفق به جلوگیری نشد. پس از این اتفاق تصمیم گرفتم آنتی ویروس پادویش نصب کنم که بعد از چند روز دوباره سیستم بنده مورد حمله قرار گرفت که پادویش به خوبی موفق به جلوگیری شد.

یکی دیگه از بهترین ویژگی های پادویش پشتیبانی دقیق و با حوصله آن می باشد.

 

محمد حسین لطفیان

systematick.ir

aparattelegraminstagram
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

3 نظر
ميثم
شنبه نوزدهم تیر ۰۰
پاسخ
()
()
ميثم
سلام . من هم يه مدت از آنتي ويروس شيد استفاده کردم و چند سال هم از پادويش . انصافا پادويش خيلي بهتره.