menusearch
systematick.ir

پای رباتیک تویوتا

۱۳۹۶/۱/۲۶ شنبه
(1)
(0)
پای رباتیک تویوتا
پای رباتیک تویوتا

تویوتا قصد دارد تا با پای رباتیک خود به توان بخشی بیماران با مشکلات حرکتی کمک کند. این دستگاه Welwalk نام دارد.

شرکت تویوتا موتور به تازگی از یک پای رباتیک پوشیدنی رونمایی کرده است که به افراد با مشکلات حرکتی جدی برای راه رفتن کمک می کند. بیمارانی که با مشکل معلولیت در یک طرف از بدن خود مواجه بوده یا از یک بیماری که راه رفتن آن ها را تحت تأثیر قرار می دهد رنج می برند، با این دستگاه توانایی راه رفتن مجدد می یابند. این دستگاه رباتیک که Welwalk WW-100 نام دارد، از یک چهارچوب مکانیکی موتوردار تشکیل شده است که در اطراف زانوی فرد قرار گرفته و می تواند تنها برای یک پا استفاده شود.تویوتا برای ساخت این دستگاه با ایچی سایتو، متخصص پزشکی و معاون بیمارستان فوجیتا همکاری کرده است. به گفته ی سایتو این دستگاه می تواند در طی پروسه توان بخشی بسیار مؤثر باشد. او می گوید حس گرهای رباتیک حساس در این وسیله برای حفظ تعادل بهتر با وضعیت بیمار هماهنگ می شوند. این دستگاه همچنین به پزشکان برای کنترل روند بهبودی بیمار یاری می رساند.

ایران الکترو
همانطور که تصویر نشان می دهد که این پای رباتیک به قسمت ران، زانو، مچ و پای بیمار متصل شده است. بدن بیمار از بالا توسط یک نگهدارنده حمایت شده و یک موتور نیز به خم و راست شدن زانوی بیمار کمک می کند. سنسورهای موجود در این دستگاه راه رفتن بیمار را کنترل کرده و بر اساس نیاز فرد تنظیم می شوند. توشیوکی ایزوبه، مدیر ارشد تحقیقات تویوتا، می گوید:تویوتا به دنبال ساخت نمونه ی سیار از این دستگاه برای همه ی افراد است. ما در حال ساخت ربات های صنعتی برای تولید خودرو هستیم و تلاش می کنیم تا از این تکنولوژی برای برطرف کردن نیازهای اجتماعی افراد و بهبود زندگی آن ها استفاده کنیم. تویوتا قصد دارد تا در سال جاری صد نمونه از این دستگاه را به مراکز پزشکی در ژاپن اجاره دهد.
ایران الکترو
Welwalk نمونه ای از تلاش های تویوتا برای استفاده از ربات ها در صنعت پزشکی و بهبود رفاه اجتماعی است. این شرکت اخیراً اقدام به ساخت ربات هایی کرده است که قادر به نواختن آلات موسیقی بوده و برخی از آن ها توانایی هم صحبت شدن با افراد را دارند.

منبع : زومیت
 
telegramaparatinstagramgoogle
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر