menusearch
systematick.ir

دست مصنوعی چاپ سه‌بعدی Youbionic

۱۳۹۵/۱۱/۱۰ یکشنبه
(3)
(0)
دست مصنوعی چاپ سه‌بعدی Youbionic
دست مصنوعی چاپ سه‌بعدی Youbionic

دست مصنوعی چاپ سه بعدی Youbionic یک اندام مصنوعی الکتریکی به شمار می آید که برای دو گروه از افراد قابل استفاده است. گروهی که یکی از اندام خود را از دست داده اند و گروهی از افراد که بخشی از توانایی اندام خود را بازیافتند ولی هنوز نیاز به کمک دارند. این دست مصنوعی قابلیت کنترل با عضلات اندام خود فرد را دارد.

عضو مصنوعی چاپ سه بعدی برای افرادی ساخته می شود که یکی از اندام خود را از دست داده اند. افزون بر این گروهی از افراد نیز بخشی از توانایی اندام خود را بازیافتند ولی هنوز نیاز به کمک دارند. دست مصنوعی Youbionic با انقباض ماهیچه ها قابل کنترل است. دست مصنوعی چاپ سه بعدی Youbionic یک اندام مصنوعی الکتریکی به شمار می آید که برای دو گروه از افراد قابل استفاده است. گروهی که یکی از اندام خود را از دست داده اند و گروهی از افراد که بخشی از توانایی اندام خود را بازیافتند ولی هنوز نیاز به کمک دارند. این دست مصنوعی قابلیت کنترل با حرکت عضلات اندام خود فرد را دارد. هدف گروه Youbionic ساخت اندام مصنوعی برای افرادی است که دست خود را از دست داده اند تا این افراد بتوانند فعالیت های روزمره خود را انجام دهند. همچنین گروه تلاش می کند این دست مصنوعی با قیمت پایین تر نسبت به دستگاه های مشابه موجود در بازار ارائه شود. برای ساخت دست مصنوعی Youbionic از فناوری چاپ سه بعدی استفاده شده است. این فناوری پتانسیل ساخت سه بعدی قطعات را دارد و قیمت ساخت را کاهش می دهد.

ایران الکترو

همان طور که در ویدیو زیر مشاهده می کنید دست مصنوعی Youbionic قادر است فعالیت های مختلفی را انجام دهد مانند بلند کردن جعبه، گرفتن بطری آب و برداشتن دسته کلید. از نظر عملکرد، حرکت آن بسیار روان است و با روکش سیاه و براق زیبا به نظر می رسد.

ویژگی منحصر به فرد Youbionic طراحی و ساخت یکپارچه آن است. همه اجزای متحرک در یک قطعه واحد تولید شده است. دستگاه از قطعات استانداردی مانند برد میکرو آردوینو (Arduino Micro) و سرووموتور و انواع حسگرها و بسته باتری و تعدادی کلید تشکیل شده است. استفاده از قطعات استاندارد منجر به انعطاف پذیری بیشتر و مقرون به صرفه بودن دستگاه می شود. در این نسخه که در ویدیو نشان داده شد از بردبورد برای مدارها استفاده شده است در نسخه های دیگر بردهای چاپی PCB به کار برده می شود.

منبع : www.exos.ir
محمد حسین لطفیان

instagramaparattelegram
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر