menusearch
systematick.ir

مطالب آموزشی

انواع میکرو کنترلر ها انواع میکرو کنترلر ها میکروکنترلر چیست؟ آی سی هایی که قابل برنامه ریزی می باشد و عملکرد آنها از قبل تعیین شده است را میکروکنترلرگویند، میکروکنترلر ها دارای ورودی – خروجی و قدرت پردازش می باشد.

این آی سی ها حکم یک کامپیوتر در ابعاد کوچک و قدرت کمتر را دارند بیشتر این آی سی ها برای کنترل و تصمیم گیری استفاده می شود چون طبق الگوریتم برنامه ی آن عمل می کند این آی سی ها برای کنترل ربات ها تا استفاده در کارخانه صنعتی کار برد دارد. امکانات میکرو کنترلرها یکسان نیست و هر کدام امکانات خاصی را دارا می باشند و در قیمت های مختلف عرضه می شود.
جمعه پانزدهم بهمن ۹۵
انواع مقاومت و آموزش آن ها انواع مقاومت و آموزش آن ها مدل های مختلفی از مقاومت وجود دارند تا سازندگان وسایل الکترونیکی بتوانند از بین کوچکترین آن ها تا بزرگترینشان یکی را انتخاب کنند. وظیفه ی اصلی مقاومت در مدارات الکترونیکی یا الکتریکی، “مقاومت کردن” در برابر عبور الکترون (شارش جریان) یا تنظیم میزان عبور آن با استفاده از مواد رسانایی است که از آن تشکیل یافته است. مقاومت ها همچنین میتوانند به صورت های موازی و سری به همدیگر متصل شوند، و یک شبکه از مقاومت ها را تشکیل دهند تا نقش یک کاهنده ی ولتاژ ، مقسم ولتاژ و یا محدود کننده جریان را بازی کنند. جمعه پانزدهم بهمن ۹۵ معرفی خازن های الکترولیتی معرفی خازن های الکترولیتی
این نوع خازن‌های معمولاً در رنج میکروفاراد هستند . خازنهای الکترولیتی همان خازن‌های ثابت هستند اما اندازه و ظرفیتشان از خازن‌های ثابت بزرگتر است. نام دیگر این خازن‌ها، شیمیایی است. علت نامیدن آنها به این نام این است که دی‌الکتریک این خازن‌ها را به نوعی مواد شیمیایی آغشته می‌کنند که در عمل ، حالت یک کاتالیزور را دارا می‌باشند. و باعث بالا رفتن ظرفیت خازن می‌شوند . برخلاف خازن‌های عدسی ، این خازن‌ها دارای قطب یا پایه مثبت و منفی می‌باشند. روی بدنه خازن کنار پایه منفی، علامت – نوشته شده است. مقدار واقعی ظرفیت و ولتاژ قابل تحمل آنها نیز روی بدنه درج شده است .خازن های الکترولیتی در دو نوع آلومینیومی و تانتالیومی ساخته می شوند .
پنج شنبه سی ام دی ۹۵
مقایسه AVR و PIC مقایسه AVR و PIC هر موقع که موضوع مقایسه میکروکنترلرهای AVR و PIC در گروه ها مطرح می شود، بحث داغی به وجود می آید. اینگونه بحث در مورد پردازنده ها از قبل ها بوده، مانند مقایسه 6502 با Z80 و خیلی مقایسه پردازنده های دیگر.

اینگونه بحث ها با اینکه در تمامی رشته های مهندسی وجود دارد، ولی در عمل چیزی به نام بهترین وجود ندارد. بهتر است بگوییم مناسب ترین میکروکنترلر برای هر پروژه کدام است. اگر بخواهیم به طور کلی مقایسه ای انجام بدهیم٬‌ باید گفت این دو فرق آنچنانی ندارند بلکه به گونه ای در حال رقابت با همدیگر هستند.
دوشنبه بیست و هفتم دی ۹۵
برد برد چیست؟+عکس برد برد چیست؟+عکس بردبورد یک برد سوراخدار است که برای ساخت نمونه اولیه و آزمایشی مدار ها مورد استفاده قرار می گیرد. اکثر افرادی که به نوعی با پروژه های الکترونیک سروکار دارند دست کم یکبار از این وسیله استفاده کرده اند. دوشنبه بیست و هفتم دی ۹۵