menusearch
systematick.ir

جدیترین الگوریتم‌‌‌‌های گوگل برای سئو

۱۴۰۱/۱/۲۵ پنج شنبه
(7)
(0)
جدیترین الگوریتم‌‌‌‌های گوگل برای سئو
جدیترین الگوریتم‌‌‌‌های گوگل برای سئو

الگوریتم گوگل چیست؟

 

هدف اصلی این الگوریتم ها این است که، تمام صفحاتی که برای یک کلمه کلیدی وجود دارد را دسته بندی، و سپس درجه بندی کند و در انتها به کاربران نمایش دهد.

هر انسان عاقلی دوست ندارد کسب و کار و یا اعتبار کاری خود را زیر سوال ببرد؛ گوگل هم از این قاعده مستثنی نیست و به دنبال این است که روز به روز از مشکلات خود بکاهد تا بتواند بهترین عملکرد را برای کاربران خودش فراهم کند؛ چندین سال پیش اگر موضوعی را در گوگل سرچ میکردید، حتما با کلی سایت‌‌‌‌های اسپم و پاپ آپ مواجه میشدید که در صفحات اول گوگل قرار داشتند. و در بسیاری از مواقع کاربر به هدف دلخواهش نمیرسید؛ اگر گوگل این روند را ادامه میداد و الگوریتم‌‌‌‌های مختلفی به وجود نمی‌آورد حتما تا الان خاطره ای از آن باقی نمانده بود.

به طور کلی الگوریتم‌‌‌‌های گوگل به ما یاد میدهند تا چگونه در این بستر تولید محتوا کنیم و سئو سایت هایمان را انجام بدهیم و نیاز کاربران را برطرف کنیم؛ اهداف مهم این الگوریتم ها این است که اولا سایت‌‌‌‌های اسپم و سایت هایی با محتوای بی کیفیت را، به صفحات آخر منتقل کنند، ثانیا سایت هایی با محتوای کاربردی و مناسب را در رنک‌‌‌‌های بالا نمایش بدهد تا به هدف نهایی خود که همان جلب رضایت کاربران است نزدیک شود. و در ادامه به مهم ترین و جدیدترین الگوریتم‌‌‌‌های گوگل اشاره میکنیم.

 

1. الگوریتم کبوتر - Pigeon Algorithm

وظیفه این الگوریتم این است که، موقعیت جغرافی کاربر را بررسی میکند و طبق لوکیشنی که در آن قرار دارد پیشنهاداتی به او میدهد؛ در اصل این الگوریتم به سئوی محلی سایت ما کمک شایانی میکند. 

 

2. الگوریتم پاندا - Panda Algorithm

به طور کلی اگر ما از محتوای کپی شده و بدون رعایت کردن حقوق مولف، از آن متن استفاده کنیم این الگوریتم ما را جریمه خواهد کرد و در اصل سایت ما پنالتی خواهد شد.

 

------------------------------------------- -------------------------

حتما بخوانید: آموزش سئو از مبتدی تا پیشرفته

------------------------------------------- - -----------------------

 

3. الگوریتم گورخر - Zebra Algorithm

وظیفه این الگوریتم کاهش رتبه سایت‌‌‌‌های فروشگاهی نا ایمن، و البته بدون گواهی SSL است.

 

4. الگوریتم پنگوئن - Penguin Algorithm

تمام تلاش خود را میکند تا جلوی افرادی که سئوی کلاه سیاه میکنند را بگیرد؛ و دشمن سایت هایی است که قصد دارند با خرید بک لینک در لینک سازی جایگاه بگیرند.

 

5. الگوریتم دزد دریایی - Pirate Algorithm

سد محکمی در برابر کپی رایت است؛ و بلای جان ناقضان قانون کپی رایت است.

 

6. الگوریتم مرغ مگس خوار - Hummingbird Algorithm

کمک کردن به کاربران برای یافتن بهترین نتیجه، در کمترین زمان ممکن از وظیفه‌‌‌‌های این الگوریتم است. همچنین برای یافتن نتیجه بهتر، از هم مفهوم ها نیز استفاده میکند.

 

-------------------------------------------------------------

حتما بخوانید: چگونه کلمات کلیدی را پیدا کنیم؟

-------------------------------------------------------------

 

7. الگوریتم رنک برین - Rank Brain Algorithm

یکی از جدید ترین الگوریتم ها است، که وظیفه آن شناسایی مفهوم عبارت‌‌‌‌های جستجو شده است، که توسط هوش مصنوعی آنها را رتبه بندی میکند؛ و برای سئو سایت نیز مفید است.

 

8. گوگل سند باکس - Sand Box Google

همانطور که میدانید سایت‌‌‌‌های زیادی شروع به کار میکنند، اما بسیاری از آنها نصفه و نیمه آن را رها میکنند؛ به همین دلیل، گوگل دامین هایی که بدون هیچ گونه تاریخچه ای هستند را زیر نظر میگیرد، تا مورد ارزیابی قرار بگیرند.

 

پایان مقاله
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر